

Universalus raudonasis Tailando balzamas Pai Deng, pagamintas iš vaistinės alpinijos (Alpinia officinarum, žinomas kaip mažesnioji galangalė, yra imbierų šeimos augalas, auginamas Pietryčių Azijoje) šaknų ekstrakto, pasižymi šildančiu poveikiu. Pai Dang raudonasis tajų balzamas yra augalinis tepalas, skirtas nuovargio ir skausmo šalinimui, venų varikozės profilaktikai.
Universalus raudonasis Tailando balzamas Pai Deng, pagamintas iš vaistinės alpinijos (Alpinia officinarum, žinomas kaip mažesnioji galangalė, yra imbierų šeimos augalas, auginamas Pietryčių Azijoje). šaknų ekstrakto, pasižymi šildančiu poveikiu. Pai Dang raudonasis tajų balzamas yra augalinis tepalas, skirtas nuovargio ir skausmo šalinimui. Raudonasis tajų balzamas Pai Deng iš Dr. Mo Sink Tailande naudojamas:
Venų varikozės ir vorinių venų gydymui bei profilaktikai;
Siekiant sumažinti kojų tinimą ir pašalinti sunkumo, tempimo jausmą;
Bet kokios kilmės raumenų skausmams (radikulitas, mėlynės, mialgija, skausmas, susijęs su raumenų patempimu)
Masažo metu, siekiant sustiprinti gydomąjį poveikį, ypač sergant osteochondroze;
Esant mėlynėms, įvairioms sporto traumoms, raiščių plyšimui;
Naudojimo būdas: Raudonasis balzamas Pai Deng tepamas išoriškai plonu sluoksniu ant skausmingų vietų kelis kartus per dieną.
Kontraindikacijos: Superjautrumas, individualus netoliaravimas. Balzamo negalima tepti ant turinčios atvirus odos pažeidimus arba žaizdas. Vengti kontakto su akimis ir kitomis gleivine padengtomis vietomis. Tik išoriniam naudojimui. Saugoti nuo vaikų.
Sudėtis išsamiau:
Vaistinės Alpinijos aliejus (lot. Alpinia Officinarum) išgaunamas iš Galangalės augalų šaknų distiliuojant garais. Priklauso Imbierinių šeimai ir Alpinijų genčiai, turi aštrų ir kartų skonį. Galangalės tėvynė – Tailandas. Galangalė šiuo metu auginama Pietryčių Kinijoje, Japonijoje, Indijoje bei Antilų salose. Tai daugiametis, nendrinių šeimos augalas. Šio augalo šaknys šliaužiančios, iki 100 centimetrų ilgio bei 2 centimetrų pločio. Šaknyse yra 0,5–1 % eterinio aliejaus, kuriame yra cineolio, šaknyse gausu evgenolo, seskviterpenų, galangino, kamferino ir alpinolo. Azijoje ir Viduriniuose Rytuose jis naudojamas vaistų gamybai. Galangalė glaudžiai susijusi su imbieru, kurio paskirtis ir savybės panašios. Natūralioje medicinoje ji naudojama kaip stimuliatorius, bei turi antispazminių ir antibakterinių savybių. Vaistinės alpinijos aliejaus nauda sveikatai:
Kamparo aliejus išgaunamas iš dviejų rūšių kamparo medžių, pirmasis iš jų, ir dažniausiai pasitaikantis – Cinnamonumm Camphora, kitas – Dryobalanops Camphora. Iš jų išgaunamas kamparo aliejus pasižymi panašiomis savybėmis, tačiau šiek tiek skiriasi aromatas ir įvairių junginių koncentracija. Kamparo aliejus pasižymi savo maloniu aromatu ir daugybe medicininių savybių, kaip stimuliatorius, antiseptikas, anestetikas, spazmus slopinantis, paburkimą mažinantis, alergiją mažinantis, priešuždegiminis, dezinfekuojantis ir nervų sistemą raminantis produktas. Kamparo aliejaus nauda sveikatai:
Ciberžolė (zingiberaceae šeimos augalas) natūraliai auga Pietų Azijoje. Ciberžolė jau labai seniai naudojama Ajurvedos medicinoje kaip ypatingai stiprų priešuždegiminį poveikį turintis vaistinis augalas. Ciberžolė savo sudėtyje turi kurkuminoidų, taip pat eterinių aliejų (pvz., turmerono ir zingibereno), cukrų, baltymų, dervų, kalio, natrio, geležies, magnio, lipidų, monosočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, vitaminų A, C ir D. Iš šio augalo šakniastiebių gaunami specialūs milteliai, dar kitaip vadinami kurkuma. Ciberžolė jau labai seniai naudojama Ajurvedos medicinoje kaip ypatingai stiprų priešuždegiminį poveikį turintis vaistinis augalas. Kukurmino priedas naudojamas gydant paralyžių, traumas, sumušimus, esant avitaminozei, raumenų ir sąnarių skausmams. Gerina kraujotaką, atstato raiščius ir sausgysles, pašalina vandens susikaupimą audiniuose, esant pakenktam kepenų darbui, pagerina diabetikų kojų stovį. Gydomojo laukinio imbiero aliejus (Zingiber cassumunar oil), , kuris pasižymi skausmą malšinančiu, maitinančiu, stiprinančiu ir regeneruojančiu poveikiu. Laukinio imbiero aliejuje yra iki 70% zingibereno, o taip pat kamfeno, cineolio, biseboleno, borneolio, citralio, linalolio, vitaminų C, B1, B2, A ir nepamainomų amino rūgščių. Eterinis imbiero aliejus pasižymi antiseptiniu, antioksidantiniu,nuskausminamuoju poveikiu. Padeda, esant peršalimo susirgimams, susikaupus uždegiminiams skysčiams plaučiuose, skaudant galvai ir dėl raumenų įtempimo. Valo ir sutraukia poras, pašalina uždegimines reakcijas. Pašalina edema (skysčių kaupimąsi organizmo audiniuose), gerina sąnarių lankstumą, puikiai padeda esant nudegimams. Mentolis- Suteikia švelnios vėsos ir gaivos pojūtį, apsaugo odą nuo sudirgimo, palaiko švarą ilgesnį laiką.
Mentolis aktyvuoja TRPM8 receptorius, kurie reguliuoja kalcio kiekį ląstelėje, prisideda prie kraujotakos ir apykaitos skatinimo, suteikia atlaisvinantį poveikį raumenims ir kraujagyslių sienelėms, pagerina kraujotaką, atpalaiduoja raumenis, o taip pat nuima neigiamus streso padarinius. Ši natūrali medžiaga, gaunama iš augalinio mėtų aliejaus garinės distiliacijos būdu. Mentolio skonis ir kvapas primena pipirmėtes, atpažįstamas iš būdingo mėtų kvapo. Mentolis tirpsta riebaluose, todėl lengvai įsigeria į odą. Mentolio dedama į saldumynus, dantų pastas, kosmetikos priemones, įvairius gyvūnams skirtus gaminius. Be būdingo skonio ir kvapo, mentolis turi ir vėsinamąjį poveikį. Dėl šios ypatybės jis naudojamas šaldomųjų gelių, kremų, pleistrų, muilų ir purškiklių gamyboje