Tailando citrinžolių eterinis aliejus „Panita Lemongrass“ 5ml

7,85 €
Su mokesčiais

Emociniu požiūriu citrinžolė yra protiškai, dvasiškai pakylėjanti ir suteikianti energijos, padedanti susikaupti susikoncentruoti į atliekamą užduotį. Sakoma, kad citrinžolė yra energetinio apsivalymo aliejus. Jame esantys citraliniai elementai padeda sustiprinti ramybę ir aiškumą bei turi subalansuojamą poveikį kūno energijai, o tai gali būti naudinga sprendžiant reaktyvinio atsilikimo sunkumus. Citrinžolių eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis, antivirusinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, taip pat yra galingas vabzdžių repelentas su maloniu gaiviu citrinos aromatu.

Kiekis
Išparduota


Botaninis pavadinimas: Cymbopogon citratus

Kilmė: užauginta ir pagaminta Tailande

Ekstrahavimo būdas: distiliuotas garais

Naudojamos dalys: lapai/žolė

Spalva: Ryškiai auksinė geltona

Parfumerijos pastaba: viršus

Konsistencija: plona

Aromatas: gaivus, saldus, citrinos, žemiškas aromatas

Puikiai dera su: bazilikais, bergamote, juodaisiais pipirais, kardamonu, kedru, šalaviju, kalendra, kiparisu, pankoliu, pelargonija, snapučio rože, imbieru, greipfrutu, levandomis, citrina, mairūnu, apelsinais, pačiuliais, Plai, rožių pelargonija, rozmarinu, arbatmedžiu, čiobreliais, vetiverijomis, ylang ylang.

Pradinis stiprumas: vidutinis/stiprus

Klasė: Aldehidas

Citrinžolė, priklausanti žolinių šeimai, yra universali žolė, turinti maždaug 55 genties rūšis. Ji auga tankiais gumulėliais, kilusi iš šiltų regionų, tokių kaip Indija, Pietryčių Azija ir Okeanija. Naudojama tradicinėje Azijos medicinoje ir virtuvėje, citrinžolės eterinis aliejus gaunamas iš Cymbopogon flexuosus arba Cymbopogon citratus augalų lapų, suteikiantis lengvą citrinų kvapą su žemiškais atspalviais. Emociniu požiūriu citrinžolė yra protiškai, dvasiškai pakylėjanti ir suteikianti energijos, padedanti susikaupti susikoncentruoti į atliekamą užduotį. Sakoma, kad citrinžolė yra energetinio apsivalymo aliejus. Jame esantys citraliniai elementai padeda sustiprinti ramybę ir aiškumą bei turi subalansuojamą poveikį kūno energijai, o tai gali būti naudinga sprendžiant reaktyvinio atsilikimo sunkumus. Citrinžolių eterinis aliejus pasižymi antiseptinėmis, antibakterinėmis, antivirusinėmis ir priešgrybelinėmis savybėmis, taip pat yra galingas vabzdžių repelentas su maloniu gaiviu citrinos aromatu. Jis yra vienas stipriausių iš visų eterinių aliejų kaip oro valymo priemonė. Mažomis koncentracijomis yra idealus masažo ir kūno aliejų komponentas. Citrinžolių aliejus padeda pagerinti odos tonusą ir elastingumą. Citrinžolė yra vertingas aliejus mankštai, nes stimuliuoja ir gerina kraujotaką, kad į ląsteles tekėtų sveikas deguonis, sumažinant pieno rūgšties kaupimąsi. Pieno rūgšties atsiranda ląstelėse, kai joms pritrūksta deguonies ir vietoj deguonies pradeda degti cukrus. Dėl to po treniruotės lėtai didėja raumenų skausmas ir ilgėja atsigavimo laikas tarp treniruočių. Citrinžolės Cymbopogon citratus rūšyse yra mirceno, kuris yra naudingas skausmui mažinti. Citrinžolių eterinis aliejus taip pat atlieka dvigubą funkciją kaip vabzdžių repelentas ir pagrindinis komponentas kvepalų pramonėje. Kaip priemonė nuo uodų, jis beveik 100% veiksmingas prieš uodų rūšį Anopheles culifacies, kuri yra pagrindinis maliarijos nešiotojas. Jis parodė ilgalaikius rezultatus, palyginti su kai kuriais cheminiais repelentais ir gali išlaikyti savo poveikį iki 11 valandų. Dauguma natūralių repelentų išsilaiko ne ilgiau kaip 5 valandas, o 7 valandos dažniausiai tinkamos tik cheminiam repelentui.

Pastaba: Daugumos eterinių aliejų negalima vartoti į vidų, tačiau net ir tada, kai galima, eteriniai aliejai yra labai koncentruoti ir reikalauja skiedimo, specialaus mokymo ir atsargumo. Niekada negalite gerti 100% eterinių aliejų arba atskiestų vandens skysčiais.

Tiems, kuriems įdomu:

Citrinžolė, ypač jos eterinis aliejus, garsėja daugybe gydomųjų savybių. Išoriniam naudojimui aliejus naudojamas dėl antibakterinių savybių, vabzdžių atbaidymo efekto ir skausmo mažinimo, o viduje jis padeda virškinimo sistemai. Citrinžolės aliejaus cheminiai junginiai, tokie kaip citralis, prisideda prie jo priešgrybelinių, insekticidinių, antiseptinių ir priešuždegiminių efektų. Žinoma, kad jis stabdo kai kurių bakterijų ir mielių augimą ir turi antioksidacinių savybių. Emociniu požiūriu citrinžolė yra protiškai, dvasiškai pakylėjanti ir suteikianti energijos, padedanti susikaupti susikoncentruoti į atliekamą užduotį. Sakoma, kad citrinžolė yra energetinio apsivalymo aliejus. Jame esantys citraliniai elementai padeda sustiprinti ramybę ir aiškumą bei turi subalansuojamą poveikį kūno energijai, o tai gali būti naudinga sprendžiant reaktyvinio atsilikimo sunkumus. Citrinžolių aliejaus cheminė sudėtis kinta priklausomai nuo geografinės kilmės ir apima terpenus, alkoholius, ketonus, esterius ir daugiausia aldehidus, turinčius apie 70–80% citralio. Praturtintas būtinais vitaminais ir mineralais, tokiais kaip A, B grupės, C, magnis, fosforas, manganas, varis, kalis, kalcis, cinkas ir geležis, citrinžolių aliejus yra neatsiejama Tailando, Vietnamo, Kambodžos ir Indonezijos virtuvės dalis. Be kulinarinių panaudojimų, citrinžolių aliejus suteikia įvairių sveikatos privalumų. Jis veikia kaip natūralus dezodorantas, skatina odos sveikatą, stiprina plaukų folikulus, atbaido vabzdžius, mažina stresą ir nerimą, palengvina raumenų skausmus, detoksikuoja, padeda menstruacijų skausmui, palaiko imuninę sistemą, gerina virškinimą, mažina uždegimus, pasižymi antioksidacinėmis savybėmis ir gali padėti mažinant cholesterolio kiekį. Citrinžolė yra vertingas aliejus mankštai, nes stimuliuoja ir gerina kraujotaką, kad į ląsteles tekėtų sveikas deguonis, sumažinant pieno rūgšties kaupimąsi. Pieno rūgšties atsiranda ląstelėse, kai joms pritrūksta deguonies ir vietoj deguonies pradeda degti cukrus. Dėl to po treniruotės lėtai didėja raumenų skausmas ir ilgėja atsigavimo laikas tarp treniruočių. Citrinžolės Cymbopogon citratus rūšyse yra mirceno, kuris yra naudingas skausmui mažinti. Citrinžolių eterinis aliejus taip pat atlieka dvigubą funkciją kaip vabzdžių repelentas ir pagrindinis komponentas kvepalų pramonėje. Jo įvairiapusiškumas daro citrinžolių aliejų populiariu pasirinkimu tiek tradicinėje, tiek modernioje sveikatos praktikoje. Pagrindiniai privalumai išsamiau:

Natūralus dezodorantas ir valiklis: Citrinžolės aliejų naudokite kaip natūralų ir saugų oro gaiviklį arba dezodorantą. Galite įpilti aliejaus į vandenį ir naudoti kaip dulksną arba naudoti alyvos difuzorių ar garintuvą. Pridėję kitų eterinių aliejų, pavyzdžiui, levandų ar arbatmedžio aliejaus, galite pasigaminti savo natūralų kvapą. Valymas citrinžolės eteriniu aliejumi yra dar viena puiki idėja, nes jis ne tik natūraliai dezodoruoja jūsų namus, bet ir padeda juos dezinfekuoti.

Odos sveikatai: Ar citrinžolės aliejus naudingas odai? Taip, pagrindinė citrinžolės eterinio aliejaus nauda yra odą raminančios savybės. 2017 m. Biochimie Open paskelbtame tyrime buvo išbandytas citrinžolės eterinio aliejaus (LEO) poveikis prieš uždegimą turintiems žmogaus odos fibroblastams. Tyrimo autoriai padarė išvadą: „Šis tyrimas pateikia pirmuosius LEO priešuždegiminio aktyvumo žmogaus odos ląstelėse įrodymus ir rodo, kad jis yra geras terapinis kandidatas gydant uždegimines odos ligas. Be to, 2022 m. paskelbtuose tyrimuose šis aliejus buvo įvertintas dėl galimo naudojimo odos priežiūros srityje. Nustatyta, kad „citrinžolė gali būti laikoma perspektyviu natūraliu lengvai prieinamų, nebrangių ekstraktų, kuriuose gausu antioksidantų, odos priežiūros ir antimikrobinių junginių, šaltiniu, kurie gali būti tinkami pakeisti sintetinius junginius kosmetikos pramonėje“. Į šampūnus, kondicionierius, dezodorantus, muilus ir losjonus įpilkite citrinžolės aliejaus. Citrinžolių aliejus yra veiksmingas visų tipų odos valiklis. Dėl savo antiseptinių ir sutraukiančių savybių citrinžolės aliejus puikiai tinka norint turėti lygią ir spindinčią odą, todėl tai yra jūsų natūralios odos priežiūros dalis. Jis gali sterilizuoti jūsų poras, tarnauti kaip natūralus tonikas ir sustiprinti jūsų odos audinius.

Plaukų sveikatai: Citrinžolių aliejus gali sustiprinti jūsų plaukų folikulus, todėl jei jus kamuoja plaukų slinkimas arba niežti ir sudirgusi galvos oda, dvi minutes įmasažuokite į galvos odą kelis lašus citrinžolės aliejaus ir tada nuplaukite. Dėl raminančių ir bakterijas naikinančių savybių jūsų plaukai bus žvilgantys, gaivūs kvapnūs. Be to, buvo įrodyta, kad šis aliejus turi anti-pleiskanų savybių ir netgi gali slopinti mieles, kurios gali sukelti pleiskanų susidarymą.

Natūralus vabzdžių repelentas: Dėl didelio citralio ir geraniolio kiekio citrinžolės aliejus atbaido vabzdžius, tokius kaip uodai ir skruzdėlės. Šis natūralus repelentas turi švelnų kvapą ir gali būti purškiamas tiesiai ant odos. Netgi galite naudoti citrinžolės aliejų blusoms naikinti. Kaip priemonė nuo uodų, jis beveik 100% veiksmingas prieš uodų rūšį Anopheles culifacies, kuri yra pagrindinis maliarijos nešiotojas. Jis parodė ilgalaikius rezultatus, palyginti su kai kuriais cheminiais repelentais ir gali trukti iki 11 valandų. Dauguma natūralių repelentų išsilaiko ne ilgiau kaip 5 valandas, o 7 valandos labai tinka cheminiam repelentui.

Streso ir nerimo mažinimo priemonė: Citrinžolė yra vienas iš kelių eterinių aliejų nuo nerimo. Yra žinoma, kad raminantis ir švelnus citrinžolės aliejaus kvapas padeda sumažinti nerimą ir dirglumą. Alternatyvios ir papildomos medicinos žurnale paskelbtas tyrimas atskleidė, kad kai tiriamieji buvo veikiami nerimą keliančios situacijos ir užuodė citrinžolės aliejaus kvapą (trys ir šeši lašai), skirtingai nei kontrolinės grupės, citrinžolės grupė patyrė nerimo sumažėjimą. Norėdami sumažinti stresą, sukurkite savo citrinžolės masažo aliejų arba įpilkite citrinžolės aliejaus į savo kūno losjoną. Taip pat galite pabandyti išgerti puodelį citrinžolės arbatos vakare prieš miegą, kad pajustumėte raminančią citrinžolės arbatos naudą.

Raumenų atpalaidavimo priemonė: Ar jums skauda raumenis, jaučiate mėšlungį ar raumenų spazmus? Citrinžolių aliejaus nauda taip pat apima jo gebėjimą palengvinti raumenų skausmus, mėšlungį ir spazmus. Tai taip pat gali padėti pagerinti kraujotaką. Pabandykite įtrinti savo kūną atskiestu citrinžolės aliejumi arba pasigaminkite savo pėdų vonelę iš citrinžolės aliejaus.

Detoksikuojantis priešgrybelinis poveikis: Citrinžolių aliejus arba arbata buvo naudojami kaip detoksikuojanti priemonė keliose šalyse. Yra žinoma, kad jis detoksikuoja virškinamąjį traktą, kepenis, inkstus, šlapimo pūslę ir kasą. Kadangi citrinžolės aliejus veikia kaip natūralus diuretikas, jis gali padėti pašalinti kenksmingus toksinus iš organizmo. Palaikykite savo organizmo sistemą švarią į sriubą ar arbatą įpildami citrinžolės aliejaus. Citrinžolės arbatą galite pasigaminti patys, užplikę citrinžolės lapus verdančiu vandeniu arba į arbatą įlašinę kelis lašus eterinio aliejaus. Vienas tyrimas buvo atliktas siekiant patikrinti citrinžolės aliejaus poveikį grybelinėms infekcijoms ir Candida albicans rūšių mielėms. Candida yra grybelinė infekcija, kuri gali paveikti odą, lytinius organus, gerklę, burną ir kraują. Naudojant disko difuzijos testus, citrinžolės aliejus buvo ištirtas dėl jo priešgrybelinių savybių, o tyrimai rodo, kad citrinžolės aliejus turi stiprų in vitro aktyvumą prieš Candida. Šis tyrimas rodo, kad citrinžolės aliejus ir jo pagrindinis aktyvusis komponentas citralis gali sumažinti grybelines infekcijas, ypač tas, kurias sukelia Candida albicans grybelis.

Menstruacijų skausmų malšinimas: Yra žinoma, kad citrinžolės arbatos gėrimas padeda moterims, kenčiančioms nuo menstruacijų. Tai taip pat gali padėti nuo pykinimo ir dirglumo. Išgerkite vieną ar du puodelius citrinžolės arbatos per dieną, kad sumažintumėte su mėnesinėmis susijusį skausmą.

Skrandžio pagalbininkas: Citrinžolė buvo žinoma šimtmečius kaip skrandžio sutrikimo, gastrito ir skrandžio opų gydymo priemonė. 2012 m. paskelbtas tyrimas rodo, kaip citrinžolės eterinis aliejus (Cymbopogon citratus) galėjo apsaugoti gyvūnų skrandžius nuo skrandžio pažeidimų, kuriuos sukelia etanolis ir aspirinas. Tyrime daroma išvada, kad citrinžolės aliejus "gali būti natūralus junginys ateityje kuriant naujus gydymo būdus, kovojančius su nesteroidiniais vaistais nuo uždegimo susijusia gastropatija". Taip pat buvo įrodyta, kad jis skatina skrandžio gijimą pelėms.

Galvos skausmo malšinimas: Citrinžolių aliejus taip pat dažnai rekomenduojamas galvos skausmui malšinti. Raminantis ir raminantis citrinžolės aliejaus poveikis gali padėti sumažinti skausmą, spaudimą ar įtampą, galinčią sukelti galvos skausmą.Pabandykite įmasažuoti atskiestą citrinžolės aliejų ant smilkinių ir įkvėpti atpalaiduojančio citrinos kvapo.

Bakterijų žudikas: 2012 metais atliktas tyrimas išbandė citrinžolės antibakterinį poveikį. Mikroorganizmai buvo tiriami disko difuzijos metodu. Citrinžolės eterinis aliejus buvo pridėtas prie stafilokokinės infekcijos, o rezultatai parodė, kad citrinžolės aliejus sutrikdė infekciją ir veikia kaip antimikrobinė (arba bakterijas naikinanti) priemonė. Citrinžolės aliejuje esantis citralis ir limonenas gali nužudyti arba slopinti bakterijų ir grybelių augimą. Tai gali padėti išvengti infekcijų, tokių kaip grybelis, pėdų grybelis ar kitų rūšių grybelis.

Karščiavimą mažinanti priemonė: Dėl savo vėsinančių savybių nenuostabu, kad citrinžolės aliejus buvo naudojamas kaip natūralus karščiavimą mažinantis vaistas. Yra žinoma, kad jame yra medžiagų, kurios, kaip manoma, mažina karščiavimą ir mažina skausmą bei patinimą.

Palaiko Jūsų imuninę sistemą: Citrinžolių aliejus gali padėti sustiprinti imuninę sistemą dėl savo antimikrobinių ir gydomųjų savybių. Tyrimai in vitro parodė, kad aliejus gali sumažinti priešuždegiminių citokinų kiekį organizme, o tai gali prisidėti prie ligų prevencijos. Tyrimai su gyvūnais taip pat parodė, kad citrinžolės aliejaus „papildymas pagerino imuninį atsaką ir atsparumą ligoms“.

Padeda esant virškinimo problemoms: Citrinžolių aliejus gali padėti sumažinti skausmą dėl dujų sudirginimo skrandyje ir žarnyne. Taip pat buvo įrodyta, kad jis turi viduriavimą mažinantį poveikį. Remiantis 2006 m. paskelbtais tyrimais, citrinžolė gali padėti sulėtinti viduriavimą. Šis tyrimas parodė, kad jis sumažino pelių, sergančių ricinos aliejaus sukeltu viduriavimu, išmatų išsiskyrimą. Jis taip pat skatina žarnyno mikrobiotą, kuri yra naudinga žarnyno sveikatai.

Mažina uždegimą: Tyrimai in vitro parodė, kad citrinžolės aliejus turi galingų priešuždegiminių savybių, kai naudojamas tiek viduje, tiek išorėje. Tai labai svarbu, kai manote, kad uždegimas yra daugelio ligų priežastis. Keletas kitų tyrimų patvirtina šio aliejaus priešuždegiminį poveikį. Tiesą sakant, 2022 m. paskelbti moksliniai tyrimai, tiriantys citrinžolės antihipertenzinį potencialą, atskleidė daugybę įrodymų, patvirtinančių aliejaus priešuždegiminį poveikį.

Galingas antioksidacinis poveikis: Tyrimai parodė, kad citrinžolės aliejus turi galingą antioksidacinį poveikį ir geba kovoti su ligas sukeliančiais laisvaisiais radikalais. 2009 m. paskelbtas tyrimas taip pat parodo, kaip vienas iš pagrindinių citrinžolių aliejaus komponentų citralas gali slopinti žmogaus krūties vėžio ląstelių linijos MCF-7 augimą in vitro, iš dalies dėl antioksidacinio poveikio.

Mažesnis cholesterolio kiekis: Žurnale „Food and Chemical Toxicology“ paskelbtame tyrime buvo nagrinėjamas didelio cholesterolio turinčio citrinžolės eterinio aliejaus davimo per burną poveikis gyvūnams iš viso 21 dieną. Pelėms buvo duota 1, 10 arba 100 mg/kg citrinžolės aliejaus. Tyrėjai nustatė, kad cholesterolio kiekis kraujyje sumažėjo toje grupėje, kuri buvo gydoma didžiausia citrinžolės aliejaus doze. Apskritai tyrime daroma išvada, kad „išvados patvirtino citrinžolės vartojimo saugumą liaudies medicinoje vartojamomis dozėmis ir parodė teigiamą poveikį mažinant cholesterolio kiekį kraujyje.

Kovoja su peršalimu: Remiantis 2011 m. paskelbtu moksliniu straipsniu, „Kaip garintuvas, aliejus veikia kaip veiksminga panacėja nuo bakterijų, gripo ir peršalimo ligų“. Citrinžolių aliejus gali kovoti su bakterijomis ir gali padėti kovoti su oru plintančiomis ligomis, pavyzdžiui, peršalimu, ypač kai naudojamas su garintuvu. Jei jūsų kūno temperatūra aukštesnė nei įprasta, citrinžolės aliejus taip pat gali turėti vėsinantį poveikį. Mokslininkai išbandė, ar eterinio aliejaus garai, sudaryti iš citrinžolės ir pelargonijos, gali sumažinti paviršiuje ir ore esančių bakterijų kiekį. Poveikis keitėsi priklausomai nuo naudojamų metodų. Uždaroje dėžutėje bakterijų augimas ant sėklų lėkštelių sumažėjo 38 procentais po 20 valandų poveikio eterinių aliejų deriniu. Biuro aplinkoje per 15 valandų ore esančių bakterijų sumažėjo 89 proc. Šis tyrimas rodo, kad citrinžolės eterinis aliejus gali būti naudojamas kaip oro dezinfekcijos metodas. Tyrimas taip pat atskleidė, kad eterinio aliejaus garai slopina antibiotikams jautrių ir antibiotikams atsparių bakterijų augimą in vitro.

Tailando citrinžolių eterinis aliejus „Panita Lemongrass“ 5ml
chat Komentarai (0)
Šiuo metu klientų atsiliepimų nėra.