Tailando žalsvasis balzamas Moringa iš daktaro "MoSink" 50g
Gerina kraujotaką, neutralizuoja nuodus esant vabzdžių įkandimams, greitina atsitatymą po traumų, šalina hematomas. Absorbuoja druskų nusėdimą sąnariuose, padeda turint podagros ir osteochondrozės problemų. Balzamas gerina sąnarių ir raumenų būklę, reguliarus masažas padeda atkurti paralyžiuotas galūnes, mažina patinimą, palengvina tirpstančių rankų ir kojų būklę bei aktyvina kraujotaką. Puiki priemonė esant nudegimans, mažina uždegimą ir dezinfekuoja, paspartina audinių regeneraciją. Balzamas pasižymi stipriu priešgrybeliniu aktyvumu, naikina nagų, rankų bei kojų grybelį. Puiki aromaterapinė priemonė.
Tailando balzamas Moringa yra pagamintas pagal originalų daktaro MO Sink receptą iš šviežių ir ne perdirbtų šaknų bei žolių, todėl išsaugomos visos jų gydomosios savybės. Nauda sveikatai:
- pasižymi stipriu priešgrybeliniu aktyvumu,
- naikina nagų, rankų bei kojų grybelį gerina sąnarių ir raumenų būklę,
- puiki aromaterapinė priemonė,
- reguliarus masažas padeda atkurti paralyžiuotas galūnes,
- mažina patinimą, palengvina tirpstančių rankų ir kojų būklę bei aktyvina kraujotaką,
- mažina mėšlungio keliamus skausmus o naudojant kasdien padeda jų išvengti,
- sąnarių, reumato, artrito, osteochondrozės, radikulito druskų nuuosėdų reguliavimui,
- visų rūšių raumenų problemų gydymui,
- vartojamas kaulų suaugimui po lūžių ,
- labai veiksmingas esant kosuliui, peršalimui ar gripo simptomams,
- puiki priemonė esant nudegimans,
- mažina uždegimą ir dezinfekuoja,
- paspartina audinių regeneraciją bei alerginį niežulį sukeltą vabzdžių įkandimų.
Naudojimas: Tik išoriniam naudojimui, masažuojant tepti problemines vietas, kol balzamas įsigers į odą. Netepti atvirų žaizdotų vietų. Tinkamas vaikams nuo 3 metų.
Kontraindikacijos: Individualus sudėtinių dalių netoleravimas
Sudėtis: Bičių vaškas, aliejinė moringa (Moringa oleifera),laukinio imbiero aliejus (Zingiter oil), ciberžolė, gydomosios tajų šaknys ir žolelės.
Aliejinė moringa (lot. Moringa oleifera) – moringinių šeimos daržovinis, dekoratyvinis, maistinis, pluoštinis, vaistinis medis, paplitęs atogrąžų Azijos regionuose. Moringos brandina ilgas ankštis, kuriose gausu sėklų, iš kurių spaudžiamas vertingas gelsvos spalvos beveik bekvapis aliejus, savo savybėmis žinomas ir plačiai naudojamas jau tūkstančius metų. Moringų aliejus (dėl sudėtyje esančios beheno sočiosios riebalų rūgšties angliškai dažnai vadinamas ben ar behn aliejumi, teigiama, kad šis pavadinimas gali būt kilęs iš persiško žodžio behen, etimologiškai susijusio su bahmano mėnesiu (vasariu), kada kasamos moringų šaknys), itin gausus mononesočiųjų riebalų rūgščių Omega-9, o taip pat polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega-6 ir Omega-3, augalinių sterolių, vitaminų A, C, E, kalcio bei vario ir kitų antioksidantų, kurių dėka šis aliejus itin tinkamas kosmetikai, mat saugo odą nuo išsausėjimo, šerpetojimo, žalingų išorės veiksnių (UV spindulių, užterštumo, tabako dūmų, streso ir pan.), skatina ląstelių atsinaujinimo procesus, padeda atitolinti odos glebimą, raukšlėjimąsi ir palaiko normalias odos ląstelių funkcijas. Jame yra 4 kartus daugiau kolageno negu morkų sėklų aliejuje, kas itin gerai atstato odos kolageno lygį, dėl ko sumažėja raukšlės. Šis aliejus vitamino C turi 7 kartus daugiau nei apelsinai, kalcio - 4 kartus daugiau nei pienas, vitamino A - 4 kartus daugiau nei morkos, proteinų - 2 kartus daugiau nei pienas, kalio - 3 kartus daugiau nei bananai! Moringų aliejus pasižymi minkštinančiomis, drėgmę sulaikančiomis, maitinančiomis, drėkinančiomis, apsauginį odos sluoksnį atkuriančiomis, glotninančiomis savybėmis.Augalui būdingos priešuždegiminės, dezinfekuojamosios ir sutraukiančios savybės. „Indijoje nuo seno moringa naudojama gydant gyvačių ar kitų roplių įkandimus, taip pat siekiant sumažinti kūno (pvz., akių) patinimus. Moringų aliejų rekomenduojama vartoti sergantiems kraujotakos sistemos, sąnarių, inkstų, skydliaukės ligomis. Ajurveda šį augalą pažįsta jau seniai. Juo siūlo gydyti bene 300 ligų. Senovės Graikai ir Romėnai moringą naudojo jau senovėje. Šiuo metu augalą bandoma naudoti sąnarių skausmų, astmos, vėžio, virškinimo sutrikimų, galvos skausmų, širdies susirgimų, inkstų, skydliaukės bei infekcinių susirgimų gydymui. Moringa tikrai skatina pieno išsiskyrimą ir gali palengvinti bronchine astma sergančių pacientų būklę.
Pagrindinės Moringų aliejus savybės trumpai: itin minkština ir maitina išsausėjusią odą ir padeda sulaikyti drėgmę; puikiai drėkina sausas ir šerpetojančias lūpas; tinka dermatito, egzemos ar psoriazės pažeistos odos priežiūrai; jaunina ir suteikia švytėjimo papilkėjusiai,pavargusiai bei senstančiai odai; sudėtyje esantys antioksidantai padeda atitolinti senėjimo procesus ir saugo nuo žalingo aplinkos poveikio (ypač kenksmingų UV spindulių poveikio); gali padėti išlyginti smulkias raukšleles; dėl priešuždegiminių bei antiseptinių savybių padeda greičiau užgyti smulkioms žaizdelėms, įpjovimams, įtrūkimams, nudegimams, vabzdžių sugeltoms vietoms ir kamuojant įvairioms odos infekcijoms; naudojamas skaudantiems sąnariams ar raumenims masažuoti (ypač kamuojant artritui ir reumatui). gali padėti sumažinti tamsias dėmeles, kurias palieka aknė bei šviesina pigmentines dėmes; stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesnio ir švelnumo.
Gydomojo laukinio imbiero aliejus (Zingiber cassumunar oil), , kuris pasižymi skausmą malšinančiu, maitinančiu, stiprinančiu ir regeneruojančiu poveikiu. Laukinio imbiero aliejuje yra iki 70% zingibereno, o taip pat kamfeno, cineolio, biseboleno, borneolio, citralio, linalolio, vitaminų C, B1, B2, A ir nepamainomų amino rūgščių. Eterinis imbiero aliejus pasižymi antiseptiniu, antioksidantiniu,nuskausminamuoju poveikiu. Padeda, esant peršalimo susirgimams, susikaupus uždegiminiams skysčiams plaučiuose, skaudant galvai ir dėl raumenų įtempimo. Valo ir sutraukia poras, pašalina uždegimines reakcijas. Pašalina edema (skysčių kaupimąsi organizmo audiniuose), gerina sąnarių lankstumą, puikiai padeda esant nudegimams.
Ciberžolė (zingiberaceae šeimos augalas) natūraliai auga Pietų Azijoje. Ciberžolė jau labai seniai naudojama Ajurvedos medicinoje kaip ypatingai stiprų priešuždegiminį poveikį turintis vaistinis augalas. Ciberžolė savo sudėtyje turi kurkuminoidų, taip pat eterinių aliejų (pvz., turmerono ir zingibereno), cukrų, baltymų, dervų, kalio, natrio, geležies, magnio, lipidų, monosočiųjų ir polinesočiųjų riebalų, vitaminų A, C ir D. Iš šio augalo šakniastiebių gaunami specialūs milteliai, dar kitaip vadinami kurkuma. Ciberžolė jau labai seniai naudojama Ajurvedos medicinoje kaip ypatingai stiprų priešuždegiminį poveikį turintis vaistinis augalas. Kukurmino priedas naudojamas gydant paralyžių, traumas, sumušimus, esant avitaminozei, raumenų ir sąnarių skausmams. Gerina kraujotaką, atstato raiščius ir sausgysles, pašalina vandens susikaupimą audiniuose, esant pakenktam kepenų darbui, pagerina diabetikų kojų stovį.